Kurs operator koparkoładowarki, wszystkie, kl. III z egzaminem
Kurs operator koparkoładowarki, wszystkie, kl. III z egzaminem
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaTechniczne / Obsługa maszyn i urządzeń
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chce zdobyć nowe umiejętności zawodowe oraz dla osób chcących się przekwalifikować i zdobyć uprawnienia operatora koparkoładowarki.
- Minimalna liczba uczestników1
- Maksymalna liczba uczestników4
- Data zakończenia rekrutacji05-07-2024
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi67
- Podstawa uzyskania wpisu do BURCertyfikat systemu zarządzania jakością wg. ISO 9001:2015 (PN-EN ISO 9001:2015) - w zakresie usług szkoleniowych
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Usługa potwierdza przygotowanie do samodzielnej obsługi koparkoładowarki kl. III i uzyskania uprawnień zawodowych przed Komisją egzaminacyjną Sieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytutu TechnologicznyEfekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Charakteryzuje przepisy BHP i PPOŻ | Kryteria weryfikacji Charakteryzuje podstawowe przepisy prawne dotyczące bhp i przepisów pożarowych dotyczących użytkowania koparko-ładowarek, w tym prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Kryteria weryfikacji Stosuje podstawowe zasady higieny pracy podczas wykonywania zadań operatora koparko-ładowarek | Metoda walidacji Wywiad swobodny | |
Efekty uczenia się Charakteryzuje sposoby pracy operatora | Kryteria weryfikacji Charakteryzuje zadania operatora w procesie użytkowania maszyn roboczych | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Kryteria weryfikacji Rozróżnia rodzaje gruntów i ich podział na kategorie wg trudności ich odspajania | Metoda walidacji Wywiad swobodny | |
Kryteria weryfikacji Rozróżnia materiały eksploatacyjne | Metoda walidacji Wywiad swobodny | |
Kryteria weryfikacji Definiuje techniki pracy koparko-ładowarkami | Metoda walidacji Wywiad swobodny | |
Efekty uczenia się Charakteryzuje budowę maszyny | Kryteria weryfikacji Definiuje podstawowe urządzenia stosowane w układach rozruchowych silników z zapłonem samoczynnym | Metoda walidacji Wywiad swobodny |
Kryteria weryfikacji Rozróżnia elementy układów: elektrycznego, hydraulicznego, napędowego | Metoda walidacji Wywiad swobodny | |
Efekty uczenia się Przygotowuje stanowisko pracy oraz prawidłowo obsługuje koparkoładowarkę | Kryteria weryfikacji Przygotowuje koparko-ładowarkę do transportu | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Kryteria weryfikacji Organizuje stanowisko pracy koparko-ładowarką | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | |
Kryteria weryfikacji Kontroluje pracę osprzętów koparkowych i ładowarkowych | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | |
Kryteria weryfikacji Wykonuje zadania operatora w procesie użytkowania koparko-ładowarki | Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Inne kwalifikacje
Uznane kwalifikacje
Informacje
- Podstawa prawna dla Podmiotów / kategorii Podmiotóworgan władzy publicznej lub samorządu zawodowego, uprawniony do wydawania dokumentów potwierdzających kwalifikację na podstawie ustawy lub rozporządzenia
- Nazwa/Kategoria Podmiotu prowadzącego walidacjęSieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytutu Technologiczny
- Podmiot prowadzący walidację jest zarejestrowany w BURNie
- Nazwa/Kategoria Podmiotu certyfikującegoSieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytutu Technologiczny
- Podmiot certyfikujący jest zarejestrowany w BURNie
Program
Program
Program szkolenia obejmuje 67 h dydaktycznych. Kurs zawiera przerwy. Aby przystąpic do szkolenia należy mieć ukończone 18 lat i wykształcenie minimum podstawowe.
BHP ogólne 8h - zajęcia teoretyczne
Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 16h - zajęcia teoretyczne
Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych 8h - zajęcia teoretyczne
Ogólna budowa i obsługa koparkoładowarek 9h - zajęcia teoretyczne
Technologia robót realizowanych koparkoładowarkami 11h - zajęcia teoretyczne
Zajcia praktyczne 15h
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Przedmiot / temat zajęć 1 z 26 BHP ogólne 2h | Prowadzący Zbigniew Świątek | Data realizacji zajęć 06-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 09:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 2 z 26 BHP ogólne 2h | Prowadzący Zbigniew Świątek | Data realizacji zajęć 06-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 09:40 | Godzina zakończenia 11:10 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 3 z 26 BHP ogólne 2h | Prowadzący Zbigniew Świątek | Data realizacji zajęć 06-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:20 | Godzina zakończenia 12:50 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 4 z 26 BHP ogólne 2h | Prowadzący Zbigniew Świątek | Data realizacji zajęć 06-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 14:30 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 5 z 26 Ogólna budowa i obsługa koparkoładowarek 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 07-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 10:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 6 z 26 Ogólna budowa i obsługa koparkoładowarek 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 07-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 12:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 7 z 26 Ogólna budowa i obsługa koparkoładowarek 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 07-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 15:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 8 z 26 Zajcia praktyczne 3h | Prowadzący Piotr Leszka | Data realizacji zajęć 12-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 10:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 9 z 26 Zajcia praktyczne 2h | Prowadzący Piotr Leszka | Data realizacji zajęć 12-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 10 z 26 Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 3h | Prowadzący Radomir Przęczek | Data realizacji zajęć 13-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 10:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 11 z 26 Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 3h | Prowadzący Radomir Przęczek | Data realizacji zajęć 13-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 12:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 12 z 26 Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 3h | Prowadzący Radomir Przęczek | Data realizacji zajęć 13-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 15:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 13 z 26 Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 3h | Prowadzący Radomir Przęczek | Data realizacji zajęć 14-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 10:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 14 z 26 Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 3h | Prowadzący Radomir Przęczek | Data realizacji zajęć 14-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 12:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 15 z 26 Ogólna budowa i obsługa układów napędowych stosowanych w maszynach roboczych 1h | Prowadzący Radomir Przęczek | Data realizacji zajęć 14-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 12:55 | Godzina zakończenia 13:40 | Liczba godzin 00:45 |
Przedmiot / temat zajęć 16 z 26 Zajcia praktyczne 3h | Prowadzący Piotr Leszka | Data realizacji zajęć 19-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 10:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 17 z 26 Zajcia praktyczne 2h | Prowadzący Piotr Leszka | Data realizacji zajęć 19-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 12:00 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 18 z 26 Technologia robót realizowanych koparkoładowarkami 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 20-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 08:00 | Godzina zakończenia 10:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 19 z 26 Technologia robót realizowanych koparkoładowarkami 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 20-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:30 | Godzina zakończenia 12:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 20 z 26 Technologia robót realizowanych koparkoładowarkami 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 20-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:00 | Godzina zakończenia 15:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 21 z 26 Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych 3h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 21-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 07:45 | Godzina zakończenia 10:00 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 22 z 26 Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych 2h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 21-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 10:10 | Godzina zakończenia 11:40 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 23 z 26 Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych 2h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 21-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:50 | Godzina zakończenia 13:20 | Liczba godzin 01:30 |
Przedmiot / temat zajęć 24 z 26 Technologia robót realizowanych koparkoładowarkami 2h | Prowadzący Arkadiusz Gnoza | Data realizacji zajęć 21-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 15:45 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 25 z 26 Zajcia praktyczne 3h | Prowadzący Piotr Leszka | Data realizacji zajęć 26-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 11:00 | Godzina zakończenia 13:15 | Liczba godzin 02:15 |
Przedmiot / temat zajęć 26 z 26 Zajcia praktyczne 2h | Prowadzący Piotr Leszka | Data realizacji zajęć 26-07-2024 | Godzina rozpoczęcia 13:30 | Godzina zakończenia 15:00 | Liczba godzin 01:30 |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt usługi brutto2 700,00 PLN
- Koszt usługi netto2 700,00 PLN
- Koszt godziny brutto40,30 PLN
- Koszt godziny netto40,30 PLN
- W tym koszt walidacji brutto350,00 PLN
- W tym koszt walidacji netto350,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania brutto0,00 PLN
- W tym koszt certyfikowania netto0,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Zbigniew Świątek
Posiadane wykształcenie: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, kierunek: administracja, uzyskany tytuł: magister
Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Wydział Nauk Społecznych, Podyplomowe Studia, zakres: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
Uprawnienia: uprawnienia starszego inspektora ds. BHP; uprawnienia instruktora – wykładowcy na kursach UDT oraz instruktorów ds. bezpiecznej obsługi – wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych; zgoda Instytutu Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie na szkolenie operatorów maszyn ciężkich i innych urządzeń technicznych w zakresie BHP; uprawnienia pedagogiczne; kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej; uprawnienia poświadczenia bezpieczeństwa
Piotr Leszka
Uprawnienia operatora nadane przez IMBiGS:
- 99193134 - koparko-spycharka kl. III
- 12144 - 0101 – koparkoładowarka kl. III
- 12144 - 0336 – ładowarka jednonaczyniowa kl. III
- 13144 - 0432 - betoniarki kl. III
- 13144 - 0558 - agregaty tynkarskie kl. III
- 13144 - 0701 - zagęszczarki i ubijaki wibracyjne kl. III
- 14144 - 0824 - przecinarki do nawierzchni dróg kl. III
- 20144 - 0103 - koparki jednonaczyniowe, wszystkie, kl. I
- 20144 - 0312 - wielozadaniowe nośniki osprzętów
Uprawnienia UDT: wózki jezdniowe podnośnikowe specjalizowane
Prawo jazdy kat. B; C
Ryszard Kudyba
1997 Politechnika Łódzka – Audytor Energetyczny w Budownictwie
1992-1993 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Olsztynie – Kurs Pedagogiczny dla Nauczycieli Teoretycznych Przedmiotów Zawodowych
1978-1984 Politechnika Wrocławska – mgr inż. Mechanik
1977-1978 Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych – Elektromechanik sprzętu gospodarstwa domowego
1991 – nadal – prowadzenie zajęć teoretycznych i praktycznych w zawodach mechanicznych, szkolenia kierowców, wykładowca na szkoleniach z zakresu obsługi maszyn organizowanych przez instytucje szkoleniowe w Olsztynie (W-MZDZ)
Arkadiusz Gnoza
Wykształcenie wyższe techniczne UWM w Olsztynie, Wydział Nauk Technicznych, kierunek Mechanika i budowa maszyn.
Wydział Pedagogiki i Wychowania Artystycznego, Instytut Nauk o Wychowaniu - studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego
Radomir Przęczek
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydz. Nauk Technicznych, Kier. Mechanika i budowa maszyn ; 2001-2005, Dyplom ukończenia uzupełniających studiów magisterskich: mgr inż. w zakresie eksploatacja pojazdów i maszyn
Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu, Wydz. Prawa i Administracji 1998-2005 Dyplom: mgr prawa
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
zeszyt, długopios, materiały ksero od wykładowców
Warunki uczestnictwa
- ukończone 18 lat
- wykształcenie min. podstawowe lub gimnazjalne
Informacje dodatkowe
Cena szkolenia zawiera koszt egzaminu przed Komisją Sieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytutu Technologiczny.
Termin egzaminu wyznacza Komisja Sieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawskiego Instytutu Technologicznego
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Klimatyzacja
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe
- Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami